O czym musisz pamiętać wybierając polisę turystyczną?

Ubezpieczenie turystyczne

Niezależnie od tego czy w myślach rozkładasz właśnie parawan nad polskim morzem, czy tańczysz gorącą salsę na Kubie… nie zapomnij, że gwarancją dobrej zabawy, zawsze jest bezpieczeństwo.

Słońce, plaża i….choroba.
Planując podróż pamiętaj, że wypadki i choroby nie mają wakacyjnej przerwy. Właśnie dlatego warto wybrać odpowiednie ubezpieczenie turystyczne, które zapewni Ci spokojny i bezpieczny wypoczynek, a w niespodziewanych sytuacjach zagwarantuje kompleksową ochronę i pomoc.

A o czym musisz pamiętać wybierając polisę turystyczną?

Ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance

Wybierając cel swojej podróży, zwróć uwagę jak w danym miejscu wyglądają koszty leczenia l i dostęp do opieki zdrowotnej. Zazwyczaj EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, nie wystarczy.

Dobre ubezpieczenie turystyczne powinno stać się Twoim przewodnikiem w niespodziewanej sytuacji. Odpowiednia polisa zagwarantuje Ci opiekę lekarza, pokryje koszty związane z pobytem w szpitalu, wykonaniem  badań i co najważniejsze, jeśli zajdzie taka potrzeba pokryje koszty związane z transportem medycznym do kraju.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym

Kiedy jesteś pewien, że Twoje zdrowie jest zabezpieczone, warto przekierować ochronę w stronę innych. Ubezpieczenie OC zagwarantuje wypłatę rekompensaty jeśli niespodziewanie wyrządzisz krzywdę innej osobie. Załóżmy, że podczas grupowego zwiedzania, wychodząc z autokaru poślizgnąłeś się, tym samym upadając na innego turystę. Wskutek tego niefortunnego upadku poszkodowany złamał rękę, uszkodził aparat. Właśnie w takiej sytuacji zadziała Twoje ubezpieczenie OC! Ubezpieczyciel wypłaci odpowiednią rekompensatę, a jeśli osoba poszkodowana zechce dochodzić dodatkowych roszczeń na drodze prawnej, ubezpieczenie zapewni Ci pomoc prawnika.

Pomoc w razie nieszczęśliwych wypadków NNW

Zabezpieczyłeś swoje zdrowie i osoby w swoim otoczeniu, ubezpieczenie NNW to kolejny obowiązkowy punkt każdej polisy turystycznej, o którym musisz wiedzieć. W ramach tego ubezpieczenia wszystkie osoby objęte ochroną  otrzymają pomoc finansową i organizacyjną, w sytuacji, kiedy nieszczęśliwy wypadek lub śmierć przekreślą wakacyjną wyprawę.

Ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego

Takie ubezpieczenie chroni Twój bagaż przez cały wyjazd w sytuacjach kiedy np. twoja walizka zaginie, lub zostanie zniszczona. Jeśli w podróż zabierasz ze sobą swoje ulubione płetwy do nurkowania, lub snowboard, warto pomyśleć również o ubezpieczeniu sprzętu sportowego.

„Twoje wakacje organizuje biuro podróży i o nic nie muszę się martwić”
Proszę, sprawdź dokładny zakres ubezpieczenia jakim obejmuje Cię polisa przygotowana przez biuro podróży. Często zabezpieczenie przygotowane jako benefit do wycieczki nie zapewnia kompleksowej ochrony Ciebie i Twoich bliskich (jak np. w przypadku, kiedy konieczny jest transport zwłok do kraju)  Indywidualna polisa turystyczna chroni nie tylko twoją podróż w trakcie jej trwania, ale również pomoże Ci w sytuacji kiedy będziesz zmuszony odwołać wyjazd, bo np. zgubisz paszport, lub się rozchorujesz…

Pomyśl o ubezpieczeniu wcześniej, żeby w pośpiechu uniknąć błędów. Źle wybrana polisa w razie wypadku może okazać się niewystarczająca.