Najlepszy prezent na Dzień Dziecka? UBEZPIECZENIE!

I jak co roku, znajomy dylemat – co kupić dzieciom na Dzień Dziecka? Kiedyś wystarczały drobiazgi, czekolada, słodycze, bilet do kina. Dziś staramy się dzieciom wynagrodzić nasz brak czasu, sprawić by nie „odstawały” od rówieśników i kupujemy znacznie kosztowniejsze prezenty, doskonale zresztą promowane przed świętem najmłodszych. Wydajemy więc ogromne pieniądze na nową grę, na nowości elektroniki, na premierowe zestawy Lego, a nawet na elektryczne hulajnogi czy rowery.
Bardzo nam się to chwali.
W ten sposób przecież też myślimy o dobru dzieci.

Ale czy nie jest to czasem strategia zbyt krótkowzroczna?

Dzień Dziecka Ubezpieczenie

Dlaczego nie pomyślimy o przyszłości naszych pociech? O ich bezpieczeństwie?

Ubezpieczenie Dzieci szkolne

Póki możemy, póki nic się nie stanie złego, postarajmy się, przynajmniej częściowo, zabezpieczyć przyszłość naszych dzieci. Ubezpieczyć je od wypadków i chorób, od naszej nieuchronnej przecież śmierci. Spróbować zabezpieczyć im finansowy start w dorosłe życie. Możemy też zdecydować się na własne ubezpieczenie i rozszerzyć je na ochronę całej rodziny. Możliwości jest bardzo dużo. Najważniejsze jest nasze działanie i nasza motywacja.

Są przecież ubezpieczenia szkolne, zauważą niektórzy. Ale czy na pewno porównaliśmy ofertę ubezpieczenia proponowaną przez szkołę z innymi ofertami dostępnymi na rynku? Ja porównałam, a nawet już zdążyłam otrzymać jasny przekaz! Moja córka, ubezpieczona zarówno w szkole jak i prywatnie, złamała rękę, a po zdjęciu gipsu potrzebowała krótkoterminowej rehabilitacji.

Towarzystwo ubezpieczeniowe ze szkoły uznało, że córka doznała jeden procent uszczerbku na zdrowiu. Drugie towarzystwo ubezpieczeniowe przyznało córce pięć procent. Te różnice procentowe wyraziły się oczywiście w różnicach wypłaconych kwot z tytułu ubezpieczenia. Czy naprawdę chcemy liczyć tylko na ubezpieczenie szkolne, które, pamiętajmy, nadal jest nieobowiązkowe?

Ubezpieczenie dziecka kosztuje niewiele, zwłaszcza jeśli porównamy je chociażby z cenami wymienionych na wstępie prezentów na Dzień Dziecka. Czy pieniądze przeznaczone na jednorazowy zakup najnowszego zestawu Lego, nie wspominając o elektrycznej hulajnodze, nie przyniosłyby więcej, gdybyśmy je wyłożyli na bezpieczeństwo i przyszłość dziecka? Oczywiście, szkolne polisy grupowe są tańsze niż ubezpieczenie prywatne, ale czy na pewno wiemy, co gwarantują naszemu dziecku?

  • Ciągle się wahasz?
  • Nie jesteś przekonany?
  • Zadzwoń lub napisz.
  • Wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie dla dobra Twojego dziecka.

Na teraz i na przyszłość.

Ubezpieczenie Dzieci szkolne

Nie musisz być Rodzicem, by móc zabezpieczyć bliskie Twojemu sercu dziecko. Możesz utworzyć, za zgodą Rodziców, fundusz na dorosłe już potrzeby dzieci, takie jak studia, pierwsze lokum, zainteresowania, podróże.

Nawet najniższa składka zainwestowana przez lata dzieciństwa urośnie do całkiem pokaźnej kwoty.