Mieszkać spokojniej – z dobrym ubezpieczeniem.

Pierwsza kawalerka, mieszkanie, dom. Potem kolejne. Jaka radość z urządzania, jaka dbałość o szczegóły materiałowe i dekoracyjne. Spędzamy dużo czasu wybierając kolor ścian, podłogę, wyposażenie – najlepiej to z najwyższej półki, by służyło jak najdłużej -, wybieramy akcesoria, zasłony, oświetlenie. Wszystko najchętniej w najlepszym gatunku i przede wszystkim w naszym stylu. W domu spędzamy wszak najciekawsze chwile naszego dnia, z rodziną, przy stole, na kanapie. Wracamy po ciężkim dniu pracy jak do własnego przytulnego gniazdka. Dbamy, sprzątamy, szanujemy.
I pojawia się pytanie: czy na pewno poświęciliśmy wystarczająco uwagi decydując się na ofertę ubezpieczenia naszego domu czy mieszkania, naszych dóbr majątkowych?
Czy przeczytaliśmy umowę równie uważnie co zastrzeżenia przy wyborze gwarancji na sprzęt AGD?
A może wybraliśmy po prostu pierwszą lepszą opcję kierując się chociażby wysokością składki?
Bo na pewno ubezpieczyliśmy, prawda?

Ubezpieczenie Domu i Mieszkania

Sprawdźmy wspólnie, czym należy się kierować i na co zwracać uwagę przy wyborze ubezpieczenia nieruchomości. Bo smutna prawda jest taka, że w tych naszych zmiennych czasach, nigdy i nigdzie niebezpieczeństwa nie możemy wykluczyć. Możemy natomiast zapewnić sobie i rodzinie w miarę „miękkie lądowanie” w przypadku wystąpienia szkody i jej skutków.

Ubezpieczenie Mieszkania

Niebezpieczeństwa czyhają na nas z wielu stron:

zjawiska przyrody, takie jak powódź i piorun, ale też huragan czy trąba powietrzna do niedawna rzadko występujące w naszym kraju; nasz klimat się zmienia gwałtownie, czyli warto ubezpieczyć się przed jak największą liczbą kataklizmów, które mogą mieć miejsce w Polsce (niekoniecznie zaś przed tsunami czy trzęsieniem ziemi)

działania osób trzecich (sąsiadów, naszych gości, gości nieproszonych zakradających się pod naszą nieobecność) – nigdy nie wystarczy nam wyobraźni, by przewidzieć działania osób, które pozornie nie mają większego wpływu na stan naszego mieszkania i jego wyposażenia; dopóki nie spadnie nam połowa mokrego tynku z sufitu, nie utracimy drogocennych przedmiotów lub gdy przypadkowo rozbita zostanie chińska waza z epoki Ming.

nasze działania, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, kiedy sami stłuczemy przez nieuwagę tę nieszczęsną chińską wazę

wywrotowa działalność sprzętów– gdy pralka wyleje nam swoje żale lub gdy świąteczne lampki zaświecą ogniem

wady ukryte nieruchomości – gdy okaże się, że ściana nośna już nie może dłużej znieść ciężaru lub gdy instalacja elektryczna wywoła pożar

Dodatkowo, przy analizie oferty ubezpieczenia, zwróćmy uwagę na inne ważne kwestie:

– jakie dokumenty należy dostarczyć, by móc zgłosić szkodę i czy są one do zdobycia w krótkim czasie

– jak długo rozpatrywana jest wniosek o uznanie szkody

– po jakim czasie możemy się spodziewać wypłaty odszkodowania i w jakiej wysokości

– jakie opcje dodatkowe są proponowane (np. czy ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej obejmuje też szkody wyrządzone przez nas poza domem lub co się dzieje w przypadku, gdy na czas remontu po powstałej szkodzie nie mamy gdzie mieszkać)

Zadbaj o ubezpieczenie Twego lokum i zgromadzonych w nim dóbr, a na pewno oszczędzisz sobie przykrych niespodzianek, gdy pojawi się najmniejsza choćby szkoda.

Ubezpieczenie Mieszkaniowe

Nie umiesz się zdecydować?

Potrzebujesz dobrej oferty na własną miarę?

Skontaktuj się, na pewno znajdziemy rozwiązanie.

Czy wiesz jakie przeglądy powinieneś wykonać w twoim domu lub mieszkaniu, aby świadczenie było wypłacone ????